3Soft S.A.

Analizując specyfikę firmę 3Soft zwróciliśmy uwagę na nowoczesność w nowym wymiarze, innowacyjne rozwiązania, techniczny, przejrzysty sznyt, otwartość na nowości i technologię oraz lokalizację na Śląsku. Wnętrza stanowią zawsze wizytówkę firmy, są jakby krótką opowieścią o niej. Goście już od wejścia oceniają firmę i to jest idealny moment by ich zaskoczyć nietypowym podejściem oraz zakodować charakterystyczny firmowy kolor. 

  • Nawiązując do koloru identyfikującego firmę, zaproponowaliśmy pomalowanie całej powierzchni sufitów wraz z instalacjami na malinowo. Zyskaliśmy w ten sposób dominantę, zachowując jednocześnie zasadę spójnego brandingu wnętrza z logotypem. To odważne rozwiązanie pokazuje, że 3soft ma charakter, energię do działania i nie boi się niekonwencjonalnych rozwiązań. Malina nad głowami nadała efekt wow wnętrzom, a cała reszta wyposażenia została dobrana tak, by zapewnić komfort codziennego użytkowania.
  • Sale konferencyjne swoją monochromatyczną czernią nawiązują poniekąd do śląska, ale przede wszystkim wyróżniają się w przestrzeni i mają na celu zwiększenie koncentracji osób uczestniczących w spotkaniach poprzez swój minimalizm. Obydwa piętra uzupełnia grafika ścienna, która jest spójna z identyfikacja wizualną marki i stanowi nawigację.
  • Branża IT kojarzona jest ze stosowną nowoczesnością, a w głowach osób spoza branży z innowacyjnością i odpowiedzialnością za postęp ludzkości. Dzięki zaufaniu 3Softu mogliśmy pozwolić sobie na stworzenie odważnej koncepcji uwzględniającej potrzeby użytkowników. Przede wszystkim to właśnie kolor malinowy w nieoczywistym zastosowaniu na suficie oraz charakterystyczne oświetlenie wyróżniają wnętrze biura się na tle innych firm, podkreślają niesztampowe podejście do każdego zadania, nawet do urządzenia swojej własnej siedziby. Zastosowanie tak mocnego koloru to odważna decyzja, która wymagała zaufania do architektów.
  • Zdecydowanie największym wyzwaniem było stworzenie otwartej dla wszystkich przestrzeni z uwzględnieniem cichych miejsc. W biurze, w którym pracuje 100-osobowy zespół  jest to prawdziwe wyzwanie. Część pomieszczeń jest wydzielona na pokoje jedno i wieloosobowe, ale pojawiają się również strefy coworkingowe, gdzie biurko nie ma stałego użytkownika. To tu zlokalizowano szereg szafek na rzeczy prywatne i przewidziano wyposażenie w materiały pochłaniające dźwięki, tak by zapewnić komfort pracy. Również sale konferencyjne, które na co dzień są widoczne dla wszystkich, podczas prowadzenia ważnych rozmów, szklane ściany można przysłonić zasłonami dając uczucie prywatności. Tkaniny, wykładziny i sufity zapewniają komfort akustyczny podczas spotkań.
  • Najciekawszym miejscem do zaprojektowania były strefy chilloutu, których zadaniem jest integracja i odpoczynek pracowników. Tu znajdziemy miejsce do grania w planszówki, piłkarzyki czy gry komputerowe jednocześnie konsumując drugie śniadanie. To kreatywna przestrzeń dla odpoczynku ciała i głowy.

Ta strona używa plików cookie, aby przechowywać pewne informacje na Twoim komputerze. Korzystając z niej akceptujesz nasze Warunki Użytkowania i Politykę Prywatności.

×