Centrum medyczne Primoderm

  • Lada — serce kliniki jest wyspą o kształcie elipsy. Rytmiczną teksturę tworzącą pionowe podziały, uzyskano poprzez oklejenie niewielką płytką ceramiczną w kolorze mięty. Całość bryły dodatkowo podkreślono złotą lampą w tym samym kształcie z naturalnym akcentem w postaci roślin, które dopełniają całość kompozycji. Ścianę znajdująca się za ladą rejestracyjną wykonano z białego lacobelu, wyeksponowano tam logo Centrum Medycznego, którego dodatkowym atutem jest spójność z ideą projektu. W okolicy rejestracji znajdują się witryny ekspozycyjne z produktami do sprzedaży.
  • W części komunikacji poziomej zastosowano rastrowy, aluminiowy sufit podwieszany. Oświetlenie liniowe zlicowano z sufitem. Tym zabiegiem otrzymano efekt spójnej płaszczyzny. Każde z pomieszczeń oznakowano charakterystycznymi białymi tablicami z dodatkiem złota w postaci numeracji i opisów. W celu uwydatnienia informacji tablice podświetlono ukrytymi ledami. Ponownie podkreślono tutaj kształt elipsy, który poprzez powielenia definiuje projekt. Gra świateł dodatkowo eksponuje ścianę pokrytą drewnianą okleiną. Tworzy ona między innymi tło dla strefy dyplomów umieszczonych we wspólnej antyramie. Siedziska na potrzeby poczekalni podzielono na małe grupy i ustawiono w obszernym korytarzu. Komunikacja ma intymny, ciepły charakter, który dodaje otuchy przed wizytą u specjalisty. 
  • Kluczowym aspektem było zaprojektowanie gabinetów opartych na funkcjonalności i zachowaniu przestrzeni. Jako dodatkowe wyzwanie potraktowano zróżnicowanie przeznaczenia pomieszczeń, gdyż w Centrum Medycznym pracują specjaliści różnych dziedzin. Gabinety tworzą spójną całość jednocześnie spełniając wymogi rozmaitych urządzeń medycznych oraz potrzeb lekarzy i kosmetologów. 
  • Pozostałe pomieszczenia takie jak np. toalety również spójnie nawiązują swoim wystrojem poprzez miętowe, drewniane i złote akcenty.

Ta strona używa plików cookie, aby przechowywać pewne informacje na Twoim komputerze. Korzystając z niej akceptujesz nasze Warunki Użytkowania i Politykę Prywatności.

×