Projekt modernizacji willi w Gliwicach

DNA projektu:

  • Projekt modernizacji willi w Gliwicach dotyczy willi przy ulicy Rybnickiej- piękny, neoklasycystyczny budynek z początku XXw. Wybudowany w technologii tradycyjnej- murowany z cegły pełnej. Budynek objęty jest ochroną konserwatorską ze względu na swoją wysoką wartość historyczną.
  • Przedmiotem projektu jest dopasowanie wnętrza willi do nowej funkcji oraz zagospodarowanie ogrodu przy równoczesnym przystosowaniu go do spotkań biznesowych. Główną ideą prezentowanego założenia jest przeniesienie funkcji komunikacyjnej na zewnątrz budynku w celu uwolnienia przestrzeni wnętrza zabytkowej willi. Pozwoliło to na swobodne kształtowanie reprezentacyjnej strefy wejściowej z obszernym holem i strefą recepcyjną odpowiadającą randze przedsiębiorstwa. 
  • Zastosowanie zewnętrznej klatki schodowej odciąża zabytkowy obiekt z funkcji komunikacyjnej i umożliwia spełnienie wszystkich obecnie obowiązujących norm dotyczących ewakuacji i ochrony przeciwpożarowej. Pion komunikacyjny zamknięty w dostawionej do willi bryle posiada dwa zadaszone wejścia – jedno od frontu i jedno od strony parkingu, co znakomicie usprawnia komunikację na obszarze całej działki.
  • Projekt zakłada wyburzenie zaniedbanych budynków nie mających wartości historycznej i pozostawienie jak największej części istniejącego drzewostanu. W ogrodzie przewidziano też bardziej kameralne przestrzenie przeznaczone na spotkania biznesowe. Wszystkie wymienione zakątki ogrodu, podobnie jak wnętrze willi, cechuje duża fleksybilność – w zależności od doboru mebli i ich ustawienia można tam zorganizować duże spotkanie o charakterze konferencji, miejsce do spożywania posiłków, miejsce rozmów w cztery oczy lub sprzyjające indywidualnej pracy zacisze.

Ta strona używa plików cookie, aby przechowywać pewne informacje na Twoim komputerze. Korzystając z niej akceptujesz nasze Warunki Użytkowania i Politykę Prywatności.

×